BLOMMOR FÖRMEDLAR GLÄDJE!

Att mötas av vackra blommor i receptionen eller vid mötet är något de flesta uppskattar. Via abonnemang slipper ni dessutom tänka på att se till att de alltid är fräscha. Här finner ni ett urval av olika dekorationer som är speciellt framtagna för offentliga miljöer.

Vi är mycket stolta över att samarbeta med Jenny Strandh vad det gäller leveranser av blommor till företag. Blomsterarrangemang med eller utan abonnemang. Vi levererar och placerar dekorationer på din arbetsplats.


En av många fördelar med att anlita oss för era blomsterleveranser är att Ni får leveransen av blommor på samma faktura som frukten, om Ni inte meddelar annat.

ARRANGEMANG

Abonnemang

Denna service innebär att ni en eller flera gånger per vecka får nya, fräscha blommor levererade till arbetsplatsen, receptionen eller mötesrummet. Vanligast är att byte sker måndagar, men andra dagar är möjligt.

Vad ingår?

I abonnemanget ingår förutom blommor och dekorationsmaterial, även vas/skål/kruka.

Vaser, mm är hyresobjekt som ingår i abonnemanget.

Utan abonnemang.

Naturligtvis går det bra att köpa dekorationer utan abonnemang. Då levererar vi till arbetsplatsen i Malmö med omnejd. Observera att priserna på reception/möteslokal arrangemangen gäller abonnemang. Vill ni veta mer? Ring 040-91 06 00 eller maila här

BUKETTER

En välbunden bukett, med blommor av högsta klass är något speciellt. Lika uppskattat vid uppvaktning av kolleger som till kunder. Observera att variationer både i färg och blommor förekommer beroende på bl.a säsong.